۲۱
مرداد

چیدمان مبلمان اداری

اگر شما دفتری برای کار دارید، یا محل کارتان در حال انتقال به دفتر جدیدی می باشد یا  اینکه در حال ایجاد یک دفتر خانگی می باشید مهم است که نحوه قرار گیری مبلمان تان را در نظر بگیرید.  ملاحظات مهمی هستند که شما باید در تعیین چیدمان مبلمان تان لحاظ نمایید.

هدف خود را از چیدمان مبلماناداری دفترتان تعیین کنید.این را در نظر بگیرید که مرتب سازی  دفترتان برای جلب نظر مشتریان است، یا حداکثرسازی بهره وری کارمندان، یا فقط به دلایل زیبایی؟

  • مرحله اول

متراژ اتاق و اندازه  مبلمان تان را اندازه گیری کنید. مساحت اتاق تان را با اندازه گیری دیوارها و ضرب طول اتاق در عرض اتاق تعیین کنید. وقتی اندازه اتاق و اندازه مبلمان اداری مشخص شد، می توانید چند طرح اولیه درباره نحوه قراردهی مبلمان تان بدون اینکه واقعا آنها را انتقال دهید تهیه نمایید.

  • مرحله دوم مکان یابی میز اداری

اول جای میز های اداری را مشخص کنید. میزاداری مهمترین جز مبلمان اداری شما می باشد چرا که تمام فعالیت شما آنجا انجام می شود. در حالی که هدفتان در ذهنتان است جای آن را تعیین کنید؛ به عنوان مثال، اگر هدفتان حداکثرسازی بهره وری است، لازمه که آن را نزدیک پریزهای برق قرار دهید تا بتوانید کامپیوتر یا دیگر دستگاه های اداری که روی میزتان دارید را به برق بزنید. و همچنین بهتر است میزتان در نزدیکی یک پنجره قرار دهید تا بیشترین نور را در فضای کارتان داشته باشید.

  • مرحله سوم لوازم میز اداری

بهتره که همیشه وسایلتون رو مرتب و دسته بندی کنید و از جامدادی رومیزی وجعبه ها برای نگهداریشون استفاده کنید. طبق نوع کار و میزان لوازمی که دارین باید از وسایل مناسبی برای دسته بندی اونها استفاده کنید.

دستگاه های پراستفاده را نزدیک میز اداری خود قرار دهید. اگر اغلب نیاز به استفاده از یک پرینتر داشته باشید، آن را نزدیک میز خود قرار دهید، مثلا پشت تان، جائی که می توانید به آن دسترسی داشته باشید بدون اینکه خیلی نیاز به بلند داشته باشید.

نکته:

لپ تاپ، پرینتر، مودم، تلفن و موبایل جزء جدا نشدنی میزهای کار هستند و کابل  باعث شلوغی میز میشود و کار کردن را مشکل می کند. گزینه مناسب این است که از نگهدارنده های کابل برای جداسازی و مرتب سازی استفاده کنید.

نکته آخر در چیدمان مبلمان اداری

چندصندلی اداری را برای مشتریان خود یا جلسات اضافه کنید. چند صندلی اداری را در نزدیکی میز خود قرار دهید تا وقتی یک فردی برای جلسه به شما مراجعه کرد، بتوانید از آنها استفاده کند.

شرکت مبلمان اداری آفن بهترین تولید کننده مبلمان اداری را با توجه به استانداردهای جهانی و با تکیه بر اصول ارگونومی ساخته و به بازار عرضه کرده است.